Hakis effat
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Youtube

KADIN KOMİTE BAŞKANIMIZ SEMA ACAR KONFEDERASYONUMUZ HAK-İŞ VE KKTC KAMU-SEN ÜYESİ KADINLARIN DÜZENLEDİĞİ EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI

2023-10-13

Kadın Komite Başkanımız Sema Acar, Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve üye sendikaların kadın komite başkanları ile KKTC Kamu-Sen Kadın ve Çocuk Hakları Komitesi Ilgaz’da düzenlenen eğitim programına katıldı.

Eğitim Programına, Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcıları Devlet Sert ve Halil Çukutli, AK Parti Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, HAK-İŞ Kastamonu İl Başkanı Mustafa Çağlı, HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcısı ve Kadın Komite Başkanı Fatma Zengin, KKTC Kamu-Sen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreteri, Kadın ve Çocuk Hakları Komitesi Başkanı Seher Güneş ve beraberindeki heyet, Davranış Bilimleri ve İletişim Uzmanı Ceren Doğan, Doç. Dr. Oğuz Göksu, Doç. Dr. Ahmet Sarıtaş, Dr. Öğr. Üye Kürşat Tutar, Konfederasyon Hukuk Müşavirleri Hamdi Abdullah Koçoğlu ve Hacer Türk Albayrak ile bağlı Sendikaların Genel Merkez Yöneticileri ve kadın üyeler katıldı.

Eğitim programının açılışında konuşan Konfederasyon Genel Başkanımız Mahmut Arslan, KKTC Kamu-Sen Kadın ve Çocuk Hakları Komitesi heyetini Türkiye’de bir eğitim programında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Arslan, bu eğitim programlarının karşılıklı devam etmesinin önemine değinerek, eğitim programlarının çalışanların sorunlarının çözümü ve tecrübe paylaşımı konusunda yararlı olmasını dileğinde bulundu.

“Kadın ve Emek Bizim Birinci Önceliğimiz”

Konfederasyon Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HAK-İŞ’in kadın üye sayısının 200 binin üzerinde olduğunu belirterek, Türkiye sendikal hareketinde sayısal anlamda en fazla kadın üyeye sahip konfederasyonun HAK-İŞ olduğunu, bu bağlamda en büyük sorumluluğun da HAK-İŞ’e düştüğünü ifade etti.

Geleceği birlikte inşa etmek için kadınların çalışma hayatında ve sendikal alanda daha çok yer almaları gerektiğine değinen Arslan, “Kadın çalışanların sendikal mücadeleye de daha fazla ilgi göstermelerini istiyoruz. Erkeklerin izin verdiği kadar değil. Erkeklerin bütün engellemelerine rağmen iş yerlerinde kadınların daha çok sendikal mücadeleye girmesini istiyoruz. Bütün kapılar, bütün alanlar sizin için açıktır. HAK-İŞ olarak bunun böyle olması için de birçok çalışma gerçekleştiriyoruz.

 

Bugünden yarına her şey değişmiyor. Ama şunu biliyoruz. Son on yıl içerisinde HAK-İŞ’in kadın konusundaki hakikaten ayrıcalıklı ve farkındalık oluşturan çalışmaları, bizi Türkiye’de bir numaraya taşıdı. Eğer çalışma hayatıyla ilgili bir sorun ve bu soruna yönelik çözüm arayışı varsa HAK-İŞ’e danışıyorlar. Hem ulusal hem de uluslararası düzeyde kadın ve aile konusundaki bütün etkinliklerde bütün çalışmalarda mutlaka HAK-İŞ vardır ve orada öncülük yapmaktadır” dedi.

Arslan, eğitim programının KKTC Kamu-Sen Sendikası ile ortaklaşa gerçekleştirildiğini ve toplantıda KKTC’den gelen sendikacı kadınların da bulunduğunu belirterek, HAK-İŞ’in de her zaman haklı davasında Kıbrıs halkının ve KKTC Kamu-Sen Sendikamızın yanında olacağını ifade etti.

Eğitim Programında, AK Parti Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, HAK-İŞ Kastamonu İl Başkanı Mustafa Çağlı, HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcısı ve Kadın Komite Başkanı Fatma Zengin, KKTC Kamu-Sen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreteri, Kadın ve Çocuk Hakları Komitesi Başkanı Seher Güneş de bir selamla konuşması gerçekleştirdi.

Program sertifika töreni ile sona erdi.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım