11.04.2023

MESCİD-İ AKSA VE FİLİSTİN HALKINA SALDIRAN İSRAİL’İ BÜYÜKELÇİLİK ÖNÜNDE KINADIK

İşgalci İsrail Polisinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere alçakça saldırmasını Ankara’da İsrail Büyükelçiliği önünde yapılan basın açıklaması ile kınadık.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ tarafından düzenlenen kınama eylemi ve basın açıklamasına, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcımız Derya Aydoğan ve konfederasyonumuza bağlı sendikaların genel başkan ve yöneticileri katıldı.

“HAK-İŞ Filistin Davasını Kendi Davası Olarak Kabul Etmektedir”

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Bugün Kudüs ve Mescidi Aksa'ya yönelik saldırıları protesto etmek ve terör devleti İsrail'i kınamak için burada bulunuyoruz. HAK-İŞ Filistin davasını, kendi davası olarak kabul etmektedir” dedi. Arslan, HAK-İŞ’in Genel Kurullarında aldığı kararlarla Filistin dayanışmasının altını kalın çizgilerle çizdiğini söyledi.

Siyah Çelenk Bıraktık

Konuşmaların ardından, Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcımız Dr. Osman Yıldız, Komite Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi ile Sendikalarımızın Genel Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri İsrail Büyükelçiliği Rezidansı önüne siyah çelenk bıraktı. Genel Başkanımız Mahmut Arslan, "Bu siyah çelenk Siyonist İsrail hükümetine bir kez daha çağrımızdır. Baskılardan vazgeçin, işgali durdurun Mescidi Aksadan kirli ellerinizi çekin" diye konuştu